Her tür tıkanıklık açma bizim işimiz !

Tesisatta Su Kaçağı Tespiti

Termal Kamerayla Su Kaçağı Tespiti

Su borularında meydana gelen çatlak, kırık gibi problemler su kaçağına yol açmaktadır. Su kaçağı ise büyük bir sorun haline gelebilir. Tabi ki bir çözüme ulaştırılmazsa sorun haline gelir. Su bildiğimiz üzere teferruatlı bir tesisatla evlerimize ve iş yerlerimize bağlanmaktadır. Bu tesisattaki her hangi bir boruda çatlağın yol açtığı sızıntı meşakkatli bir iş sayılıyordu. Sayılıyordu diyoruz çünkü eskiden böyleydi. Artık termal kamerayla su kaçağı tespiti diye bir teknoloji var.

Teknolojinin bize her alanda sunduğu nimetlerden birisi de su tesisatı alanında. Termal kamera adı verdiğimiz cihaz tesisatımızın en önemli parçası olan borulardaki en ufak sızıntıyı bile kırma parçalama işlemi yapmaksızın tespitini sağlamaktadır.

Tespit Nasıl Yapılır?

Termal kamera tıpkı vücudumuzda bir ağrı problem olduğunda röntgen ya da ultrason yaptırarak ağrının kaynağını bulamamız gibidir. Yani şöyle ki termal kamera adeta boruların röntgenini çeker. Bu sayede bizlerde günlerce süren kazma , kırma işlemlerine hiç bulaşmamış oluyoruz.

Termal Kamerayla Su Kaçağı Tespiti Yapılan Alanlar

Suyu kullanmadığımız bir alan hemen hemen yoktur. Çünkü suyun yaşamımızdaki gereksinimi yadsınamaz bir gerçektir. Evlerimiz, iş yerlerimiz, kamuya açık alanlar, okul, hastaneler , kafeler ve lokantalar... Her birinde su başrol oynar. Su tesisatı bulunan bu mekanlar ise su kaçağı sorununu da beraberinde getirir.

Daha da detaylandıracak olursak termal kamerayla su kaçağı tespiti yapılan alanlar şunlardır;

* Kalorifer ve kombi tesisatındaki sızıntılarda
* Sıcak su tesisatındaki kaçağı bulmada
* Sitelerde genellikle merkezi sistem bulunur bu merkezi sistemdeki kaçağı bulmak birden fazla evi kaçaktan kurtarmak anlamına gelir. Bu alanda da termal kamerayla su kaçağı tespiti yapmak mümkündür.
* Yerden ısıtma sisteminin oldukça sık kullanıldığı bilinmektedir. Parkelerin altında kalan bu kısımda meydana gelebilecek sızıntılarda termal kamera sayesinde tespit edilmektedir. Bu yöntemin olmaması parkelerin kaldırılarak ayrıca  kırma işleminin yapılmasını gerektirir.Termal kameranın en çok kullanım alanı sıcak suların bulunduğu tesisat alanlarıdır. Isıyı algılama özelliğine sahip olan termal kameralar özellikle merkezi sistemin arızalarını gidermede büyük rol oynar.

“Teknoloji sayesinde artık su kaçağı çok kolay bulunabiliyor. Bunun yolu ise termal kamerayla su kaçağı tespiti. ”
0.312.427 2090
Etiketler:
Etiketler
Kanal Tıkanıklığı tıkanıklık açma kaçak tespiti robot ile su kaçağı tuvalet açma kaçak tespiti gider açma lavabo açma kaçak bulma kanal açma boru açma sıhhi tesisat sıhhi tesisat ustası tesisatçı su tesisatçısı tesisatçı pursaklar lavabo lavabo tıkanıklığı tıkalı lavabo lavabo açma pursaklar kanalizasyon kanalizasyon kanal açma pursaklar vidanjör pursaklar klozet klozet açma tıkalı klozet klozet tıkanıklığı pursaklar tuvalet tıkalı tuvalet tuvalet gideri tuvalet açma tuvalet tıkanıklığı tuvalet tıkanıklık tesisat su kaçağı su kaçak kameralı su kaçağı kaçağı tespit logar tıkanıklığı logar açma logar temizleme rögar açma rögar taşması gider tıkanıklığı kameralı gider açma pimaş tıkanıklığı pimaş gideri tıkalı pimaş pimaş açma Sincan tıkanıklık Sincan tıkanıklık Yenikent tıkanıklık Temelli tıkanıklık tamir mutfak gideri mutfak lavabo mutfak tıkanıklığı tıkalı mutfak mutfak açma Sincan lavabo Sincan lavabo açma Sincan tıkalı lavabo Sincan tuvalet Sincan tıkalı tuvalet Sincan tuvalet açma Sincan mutfak Sincan gider açma Sincan mutfak tıkanıklığı Sincan gider tıkanıklığı Sincan tesisat Sincan sucu Sincan tesisatçı Sincan su tesisatı Sincan su kaçağı Sincan su kaçak Sincan klozet Sincan klozet tıkanıklığı Sincan klozet açma Yenikent tesisat Yenikent sucu Yenikent tesisatçı Yenikent su tesisatı Yenikent su kaçağı Yenikent su kaçak Yenikent tuvalet Yenikent tıkalı tuvalet Yenikent tuvalet açma Yenikent lavabo Yenikent lavabo açma Yenikent tıkalı lavabo Yenikent mutfak Yenikent gider açma Yenikent mutfak tıkanıklığı Yenikent gider tıkanıklığı Yenikent klozet Yenikent klozet tıkanıklığı Yenikent klozet açma Temelli tesisat Temelli sucu Temelli tesisatçı Temelli su tesisat Temelli su kaçağı Temelli su kaçak Temelli tuvalet Temelli tıkalı tuvalet Temelli tuvalet açma Temelli lavabo Temelli lavabo açma Temelli tıkalı lavabo Temelli mutfak Temelli gider açma Temelli gider tıkanıklığı Temelli klozet Temelli klozet tıkanıklığı Temelli klozet açma Pınarbaşı tesisat Pınarbaşı sucu Pınarbaşı tesisatçı Pınarbaşı su tesisat Pınarbaşı su kaçağı Pınarbaşı su kaçak Pınarbaşı tuvalet Pınarbaşı tıkalı tuvalet Pınarbaşı tuvalet açma Pınarbaşı lavabo Pınarbaşı lavabo açma Pınarbaşı tıkalı lavabo Pınarbaşı klozet Pınarbaşı klozet tıkanıklığı Pınarbaşı klozet açma Malazgirt tesisat Malazgirt sucu Malazgirt tesisatçı Malazgirt su tesisat Malazgirt su kaçağı Malazgirt su kaçak Malazgirt tuvalet Malazgirt tıkalı tuvalet Malazgirt tuvalet açma Malazgirt lavabo Malazgirt lavabo açma Malazgirt tıkalı lavabo Malazgirt mutfak Malazgirt gider açma Malazgirt mutfak tıkanıklığı Malazgirt gider tıkanıklığı Malazgirt klozet Malazgirt klozet tıkanıklığı Malazgirt klozet açma Yenikent su tesisat